• Tere tulemast meie boksi messil Bygg Reis Deg 2017!

  2017-10-12

  Bygg Reis Deg korraldatakse 18. – 21. oktoobrini 2017 Norra messikeskuses Lillestrømis.

  Welcome to our stand at Bygg Reis Deg 2017!

  Bygg Reis Deg is organised from 18 – 21 October 2017 at Norway Trade Fairs in Lillestrøm.

  There is a lot of new and exciting happenings at Bygg Reis Deg 2017. Do not miss interesting seminars and conferences, network with contacts and customers, and experience innovative solutions, products and services from the construction industry. Read more about what’s happening at Bygg Reis Deg here.

  It will be the second time for Novarc AS to participate in this wonderful event. Our company can help you with architecture and engineering services all over Scandinavia and in Estonia. Together we can build up a sustainable and efficient building of your dream, helping you with proper materials and equipment, and navigate your project through the whole life span from planning to exploitation.

  You can find us on stand Estonia Stand, C02-12 in Hall C. We look forward to seeing you!

  Get your free ticket

  Sign up as our guest here. When you click on the link, a registration page will open. Enter our code: IiODuI. Fill out the registration form and get free access to Bygg Reis Deg 2017 as our guest.

  Contact for meeting at stand

  Feel free to contact us in advance to arrange a meeting on our stand. Send e-mail to:

  Novarc AS
  Aleksandr Sepp
  Aleksandr.sepp@novarc.no
  Tel: +47 992 61 730

 • „Tagurpidi Maja“

  Läbi aegade oleme näinud igasuguse kuju ja funktsiooniga hooneid. Nüüd siis näevad meie silmad katusel seisvat maja.

  Arhitekt: Indrek Taukar
  Ehituskonstruktor, teras: Andrei Balash (Novarc)
  Peatöövõtja: Q-haus Baltic OÜ

  katus.eu: http://katus.eu/news/tagurpidi-maja-upside-down-house-tartu

  www.tagurpidimaja.ee

 • Allkirjastati Viimsi riigigümnaasiumi ehituse peatöövõtuleping

  2017-10-04

  2.10.2017 allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ehitusjuht Priit Püss ja ASi Merko Infra juhatuse liige Marek Hergauk Viimsi riigigümnaasiumi ehituse peatöövõtulepingu. Tegemist on esimese riigigümnaasiumiga Harjumaal.

  Projekti koostas Novarc Group AS koostöös KAMP Arhitektid OÜga.

  RKAS: http://rkas.ee/riigi-kinnisvarast/uudised/allkirjastati-viimsi-riigigumnaasiumi-ehituse-peatoovotuleping

  Ehitusuudised: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2017/10/02/merko-allkirjastas-viimsi-riigigumnaasiumi-ehituslepingu

 • Ülemiste Citys peeti lennujaamavaatega büroohoone sarikapidu

  2017-09-13

  Ülemiste Citys peeti aadressil Lõõtsa tn 12 kerkiva uue büroohoone sarikapidu, mis on tänaseks saavutanud oma maksimumkõrguse, 45 meetrit. Tegemist on lennujaama naabrusse lubatud kõrgeima hoonestusega, mille akendest avanevad vaated otse lennujaamale ja Ülemiste järvele. Sarikapeost võttis osa ka majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Hoone valmib 2018. aasta esimeses pooles.

  Hoone arhitekt on Ilmar Klammer Novarc Groupist

  Ehitus²: http://ehitusruudus.delfi.ee/kinnisvara/leed-gold-sertifikaadi-standardite-jargi-valmiv-liwentaali-buroohoone-on-saavutanud-oma-maksimumkorguse-vaata-piltidelt-avanevat-vaadet-linnale-ja-len?id=79468166

  Ehitusuudised: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2017/09/12/ulemiste-citys-peeti-lennujaamavaatega-buroohoone-sarikapidu?utm_source=smaily&utm_medium=email&utm_campaign=12.09.2017&utm_term=newsletter&utm_content=newslink&kmi=marika.utkin@novarc.ee&kme=Clicked+E-mail+Link

   

 • Juhkentali kvartalisse tuleb 111-meetrine ärihoone

  2017-09-11

  E.L.L. Kinnisvara käivitas rahvusvahelise kutsutud osalejatega arhitektuurivõistluse eesmärgiga leida parim arhitektuurne lahendus Juhkentali ärikvartalile, mis hõlmab ka Eesti kõrgeimat büroohoonet. Investeering kvartali arendusse on hinnanguliselt 100 miljonit eurot ja ehitusega plaanitakse alustada 2019. aastal

  Võistlusel osalevad Norra arhitektibüroo SpaceGroup Company koostöös Eesti ettevõttega Novarc Group, Suurbritannia arhitektibüroo Fletcher Priest Architects koostöös Eesti ettevõttega Arhitekt 11, lisaks Eestist arhitekt Martin Aunin, Arhitektuuribüroo JVR, Alver Arhitektid, Kadarik Tüür Arhitektid, KOKO Arhitektid ja M. Pressi Arhitektuuribüroo. Võidutöö selgub hiljemalt 2018. aasta jaanuaris.

  Ehitusuudised: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2017/09/07/juhkentali-kvartalisse-tuleb-111-meetrine-arihoone

  E.L.L.Kinnisvara: http://www.ell-realestate.com/uudised/e-l-l-kinnisvara-alustas-juhkentali-kvartali-arhitektuurivoistlusega/

 • Merko pani nurgakivi lennujuhtimiskeskuse uuele hoonele

  2017-08-29

  Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Keit Paal, MKMi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi ja Lennuliiklusteeninduse AS-i juhatus asetasid täna nurgakivi lennujuhtimiskeskuse juurdeehitusele.

  Lepingu järgi rajatakse lennujuhtimisekeskusele 1600 m² uut büroopinda ja tehniline korpus. Olemasolevates hoonetes renoveeritakse ruume ja tehnosüsteeme. Ehitustöid teostab AS Merko Ehitus Eesti.

  Ehitustööd algasid 2017. aasta mais ning tööde valmimine on planeeritud 2018. aasta maikuusse.

  Hoone arhitektuurse lahenduse autoriks on KAMP Arhitektid ja projekteerija AS Novarc Group. Ehitushanke ehitusjuhtimise ja omanikujärelevalve teenust osutab AS Telora-E.

  Ehitusuudised: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2017/08/28/merko-pani-nurgakivi-lennujuhtimiskeskuse-uuele-hoonele

  Vaata ka EANS: http://www.eans.ee/archives/3310

 • Vanasadama sillakonkursi võitsid Läti ja Hollandi arhitektid

  2017-07-17

  Tallinna Sadama poolt väljakuulutatud Vanasadama silla ideekonkursi võitis märksõna New Balance 100 taga olnud ettevõte SIA „WITTEVEEN + BOS LATVIA“.

  Ideekonkursi töö esitas SIA Witteveen+Bos Latvia, arhitekt on Robbert-Jan van der Veen arhitektuuribüroost Plein06. Kohalik konsultant on Novarc Group AS. Töö võitis esikoha ning AS Tallinna Sadam algatab augustis võitjaga väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekti koostamiseks.

   

  Tallinna Sadam
  http://www.ts.ee/uudised

 • Algab linnakeskuste ehitus üle Eesti

  2017-07-10

  Eesti Arhitektide Liidu neli aastat väldanud missiooniprojekt EV100 „Hea avalik ruum“ on jõudmas lõpule. Esimese linnasüdame ümberehitus algab juuli lõpus Tõrvas, kõik 15 keskust loodetakse valmis ehitada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise perioodi jooksul aastaks 2020.

  Äripäev
  Ehitusuudised
  ehitusuudised.ee/algab-linnakeskuste-ehitus-ule-eesti

 • Ehituse asekantsleriks sai Jüri Rass

  2017-07-03

  Avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul nimetas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ehituse asekantsleriks Jüri Rassi, kes alustab tööd 28. augustil.

   

  Jüri Rass on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ehitusteaduskonna ning saanud doktorikraadi tehnikateaduste alal, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).Seni töötas Rass arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS-i, endise nimega EA Reng AS nõukogu esimehena. 2015. aastal lõi ta koos 20 ettevõtte ja organisatsiooniga Digitaalehituse klastri, kus on praegu juhatuse liige.Rass ütles, et kandideerides ehituse asekantsleri kohale oli tema sooviks saadud kogemusi Eesti riigi heaks tööle panna.

  Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo märkis, et Rass on hästi kursis digitaalehituse valdkonna arengutega nii Eestis, Põhjamaades kui ka Inglismaal ja USAs, oma igapäevaste tööalaste tegemiste kaudu on tal ka hea ülevaade ehitus- ja elamuvaldkonna suundumustest.

  “Meie ehitusvaldkond on maailmas toimunud arengutest maha jäänud, seda eriti digitaalsete lahenduste kasutusele võtmise osas. Usun, et tänu oma laialdastele kogemusele suudab Jüri Rass seda muuta ning tuua uusi värskeid ideid ja häid lahendusi sektori käekäigu parandamiseks,” lisas ta.

  Rass ütles, et soovib asekantslerina sõnastada e-ehituse arengusuunad, kus koos erasektoriga luuakse e-ehituse arengut tagavad standardid ja juhendid ning käivitatakse e-ehituse digikeskkond infovahetuseks üle terve ehituse elukaare. Elamuvaldkonna arendamiseks oleks tema sõnul vaja maapiirkondade omanikke ja üürnikke toetavat meetme paketti koos vastavate määruste ja seaduste vastuvõtmisega.

  Ehituse asekantsleri ametikoha otsustas valitsus luua tänavu kevadel, jagades MKM-i energeetika ja ehituse asekantsleri ametikoha kaheks eraldi ametikohaks. Konkursile esitati kokku viis avaldust.

  Ehituse asekantsler vastutab Eesti ehitus- ja elamumajanduse valdkonna arendamise eest. Olulisemateks väljakutseteks on ehitusvaldkonna digitaliseerimise protsessi käivitamine ja elluviimine, riigi elamumajanduse poliitika väljatöötamises osalemine ning ehitisregistri arendamiseks ja toimimiseks jätkusuutliku ja kasutajasõbraliku mudeli väljatöötamine.

  Postimees
  Majandus
  ehituse-asekantsleriks-sai-juri-rass

 • Tallinna uus kohtumaja jõuab nurgakivini

  2017-06-07

  Reedel saab nurgakivi Lubja tänavale kerkiv Tallinna uus kohtumaja, mis valmib järgmise aasta kevadel.

  Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja konsortsium AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning OÜ Astlanda Ehitus allkirjastasid möödunud aasta novembris 29,9 miljoni euro suuruse mahuga ehituslepingu, mille alusel rajatakse Tallinnas Lubja tänavale kaasaegne kohtumaja, kuhu kolib praegu kolmes hoones asuv Harju Maakohus, Põhja Ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus. Kohtumaja valmib 2018. aasta kevadel.

  Energiatõhusasse hoonesse on projekteeritud LED valgustus, mille erivõimsus on vähemalt 25% väiksem kui tüüpsetes kasutusprofiilides toodud valgustuse erivõimsus. Ventilatsioonisüsteem varustatakse heitõhu soojustagastusega, mis võimaldab täiendavat energiakulude kokkuhoidu. Passiivse meetodina on hoone jahutusvajaduse vähendamiseks hoonesse projekteeritud päikesekaitsega klaaspaketid, teatas RKAS.

  Kohtumaja on kavandatud seitsme maapealse ning kolme maa-aluse korrusega. Parkimiskorrused rajatakse maa alla.

  Enam kui 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtumaja arhitektuurse osa autor on Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ (autorid Andres Siim ja Kristel Ausing), sisekujunduse kavandas Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ ning projekteeris Novarc Group AS (peaarhitekt Lauri Laisaar).

  Äripäev
  Ehitusuudised
  ehitusuudised.ee/tallinna-uus-kohtumaja

  Fotod: uus Tallinna kohtumaja sai nurgakivi
  Täna pandi nurgakivi Tallinna uuele kohtumajale, mis valmib 2018. aasta kevadel.
  http://tallinncity.postimees.ee/4141661/fotod-uus-tallinna-kohtumaja-sai-nurgakivi

  Tallinna kohtumaja sai nurgakivi
  Tallinnas Lubja tänavale kerkiv Tallinna kohtumaja sai täna piduliku tseremoonia käigus nurgakivi.
  http://www.err.ee/601170/tallinna-kohtumaja-sai-nurgakivi

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×