• Novarc Balti erialaliitude kohtumisel

  2018-06-13

  7.-8. juunil toimus Tartus Balti ehituskonsultatsiooniettevõtete liitude kohtumine. Seekordse kohtumise peateemaks olid hoonete energiatõhususe nõuded Balti riikides ja Euroopas laiemalt.

  Novarci esindas kohtumisel juhatuse liige ja arendusjuht Viivo Siimpoeg. Energiatõhusate, st vähima energiakuluga saavutatava optimaalse sisekliimaga hoonete projekteerimine on Novarci prioriteet. Oleme valmis järgima lähiajal jõustuvaid nõudeid.

  Vaata lisaks: Erialaliitude_kohtumine

 • Novarc Tekla BIM konkursil

  2018-06-01

  Tekla BIM Awards tunnustab Tekla tarkvaraga loodud edulugusid. Tunnustatud žürii valib aasta parimad BIMEstPakPlast projektid, mis esitatakse Tekla Global BIM Awards 2018 finaali. Konkurss on avatud kõigile Tekla kasutajatele Soomest ja Baltimaadest.

  EstPakPlast-detail

  Projekt ja ehitatud sõlm

  Novarc esitas konkursile EstPak Plasti uue tehase projekti. Projekti ees seisid mitmed väljakutsed: arhitektide poolt loodud keerukas geomeetria, tihe ajagraafik, erinevate osapoolte koostöö. Edu võtmeks oli Tekla Structures’i kasutamine. Vaata meie projekti ja hääleta meie poolt!

  Projekt_ja_hääletus

  Konkursist

 • Novarc BRICO 2018-l

  2018-05-30

  BRICO

  Foto: Edmond Mäll

  Novarc Group osales rahvusvahelise terassildade projekteerimise ja ehitamise võistluse BRICO žüriis. BRICO näol on tegu Põhjamaade kontekstis ainulaadse võistlusega, mille raames inseneritudengid kõikjalt Euroopast, sel aastal ka Austraaliast, võtavad mõõtu terassillamudeli projekteerimises ja ehitamises. BRICO 2018 toimus 14.-18. mail Tallinna Tehnikaülikoolis. Sel aastal jõudis lõppvõistlusele 7 võistkonda 5-st riigist. Võidu viis koju Austria Graz’i ülikooli võistkond, teine koht läks Leetu Kaunase Tehnikülikooli ning kolmandaks jäi Bialystoki Tehnikaülikooli võistkond Poolast. Rohkem infot BRICO kodulehelt.

  BRICO raames korraldati ka võistlejatele ehitus- ja arhitektuuritemaatikaga seotud väljasõite Tallinnas. Seekordseks teemaks oli vanade tööstusalade integreerimine linnaruumi ja uute funktsioonide leidmine. Novarc Group korraldas võistlejatele T1 Mall of Tallinna kaubanduskeskuses ringkäigu ja rääkis lähemalt keskuse kontseptsioonist, projekteerimisest ja ehitamisest ja ka sellest, kuhu paigaldatakse Euroopa esimene vaateratas katusel.

  BRICO

  Fotod

  T1_Mall

   

 • Green Building Council: Eesti kõige jätkusuutlikum hoone 2018 on Ülemiste kaubakeskus

  2018-05-24

  KEN klastri aastakonverentsil 10. mail kuulutati välja Green Building Councili korraldatud auhinnakonkursi Eesti kõige jätkusuutlikum hoone 2018 võitjad. Peaauhind anti Ülemise kaubanduskeskuse laiendusele.

  Ülemise kaubanduskeskuse laienduse arendajaks on kinnisvaraettevõte Linstow Center Management, projekti arhitektideks AMB International (Norra) ja kodumaine ettevõte Novarc. Jätkusuutlikkuse alast nõustamist ja kvaliteedi hindamise auditit teostas Oxford Sustainable.

  Ehitusuudised

  Estonian Green Building Council, KEN klaster: auhinnad

 • EKEL üldkoosolek 2018

  2018-05-11

  10.mail toimus Navigatori ärimaja konverentsisaalis Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu liikmete aastakoosolek. Tervituskõnega esines Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantsler Jüri Rass, rääkides ministeeriumi lähiaja peamistest eesmärkidest ja väljakutsetest ning koostööst ehitussektoriga.

  EKEL juhatuse esimees Maidu Saar andis ülevaate eelmise aasta tegevustest ning tegevjuht Kalle Karron tõi välja liidu majandustulemused ning rääkis käesoleva aasta eesmärkidest. Olulise päevakorrapunktina toimus uue juhatuse valimine.

  EKEL juhatusse valiti järgnevaks kaheks aastaks: Keijo Vaher (Sweco Projekt AS), Tiit Kerem (Inseneribüroo Telora OÜ), Kaitis Väär (Novarc Group AS), Maidu Saar (TARI AS), Johann-Aksel Tarbe (Arhitekt Tarbe OÜ), Riho Milva (Roadplan OÜ), Merike Rannu (K-Projekt AS), Heiki Meos (EstKonsult OÜ), Andres Piirsalu (Entec Eesti OÜ).

  Üldkoosoleku lõpetas majanduse laiemat pilti avava ettekandega Taavi Raudsaar Eesti Pangast, kes rääkis ehitus- ja kinnisvarasektori hetkeseisust ning lähiaja väljakutsetest.

  EKEL

 • Eesti digitaalehituse arengud näitavad suunda Läti ehituskonverntsil „Būvniecības dienas 2018“

  Buvniciebas_dienas_1

  Riia rahvusraamatukogus 11.-12. aprillil 2018 toimunud ehituskonverentsil „Būvniecības dienas 2018“ oli seekord fookuses ehituse kvaliteet, selle kontroll ja digitaalsed muutused ehitusprotsessis. Ehitusvaldkonna kiirelt muutuvad tehnoloogiad tekitavad uusi väljakutsed, mida esitatakse protsessidele, kuid ka võimalusi koostöö parendamises turvalise ja kvaliteetse elukeskkonna loomiseks. Ettekandega Eesti edusammudest, rahvusvahelisest koostööst EUBIM Task Groupis ja arutlusel diskussioonipaneelis esindas meie seisukohti Eesti esindaja ja Novarc Group AS rahvusvaheliste turgudBuvniciebas_dienas_2e juht Virgo Sulakatko. Vestlusringis tõdesime koos Leedu (Dainius Čergelis), Läti (Uldis Jansons), Soome (Markus Rauhala) ja Inglismaa (Adam Matthews) kolleegidega, et BIM tehnoloogia on juba valmis suurendama piiriülest koostööd ja muutused on kiiremad kui tundub. Samuti on Eestis valdkonda eest vedav menetlusprotsesside digitaliseerimist hõlbustav Ehitisregister, näiteid paberivabast ehitusprojektist ja mudelipõhisest koostööst ehitustegevuse jooksul.

  Läti riikliku kinnisvaraettevõtte Valsts nekustamie īpašumi sõnul teenivad läbimõeldud BIM tehnoloogiate rakendamisel tekkivad võimalused avalikkuse huve, samuti tõstavad töökeskkonna kvaliteeti. Osapooltel on suurem võimalus teha õigeaegseid ja täpseid otsuseid mõeldes ehitise elukaarele. Plaanis on pilootprojekt BIM tehnoloogia kasutuselevõtuks, milles arvestatakse peale planeerimis- ja projekteerimisetapi ka ehituse ning halduse võimekuse loomisega. Ühe väärtusena on läbipaistvuse loomine riskide maandamiseks varases staadiumis, et kulusid vähendada ning efektiivsust tõsta.

 • BIMsummit Estonia 2018

  2018-04-22

  Kaitis Väär esindas Novarci BIMsummit Estonia 2018 paneelis.

  „BIMi puhul on tegemist eelkõige tellijale lisandväärtuse loomisega, sest projekti algusest peale on lõpptulemus kõigile selgem,“ sõnas Novarc Group AS juhatuse esimees Kaitis Väär. „Tellija saab selge ülevaate, milline hakkab maja välja nägema. Ka kitsaskohtadest ja võimalikest versioonidest saab pildi ette.“

  Ehitusuudised

  Facebook: BIMsummit Estonia

   

  BIMsummit2018

 • Viimsi riigigümnaasiumis peeti sarikapidu

  2018-04-20

  19.04.0218 peeti Viimsi riigigümnaasiumi sarikapidu, tähistamaks tulevase koolihoone maksimaalse kõrguse saavutamist.

  Riigi Kinnisvara juhtimisel ehitatava Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurilahenduse „CLT“ autoriteks on Novarc Group AS ning KAMP Arhitektid OÜ. Koolihoonet ehitab Merko Infra AS.

  RKAS

  Fotod: ERR

 • Novarc ehitusmessil Nordbygg

  2018-04-17

  Novarc osales 10.-13.04.2018 toimunud ehitusmessil Stockholmis. Oleme juba mõnda aega Rootsi turul tegutsenud. Messil esitlesime oma uusi arendustegevuse käigus uuenenud teenuseid. Potentsiaalselt tellijate tagasiside on arendav ja näitab teed efektiivsuse tõstmiseks. 

  Meie rootsikeelne tiim kohtus mitmete Eesti ja Rootsi tootjate ja partneritega. Tänu EASile osalesime mitmel kontaktüritusel ja lõime kontaktid ehitusettevõtete ostujuhtidega. 

  Tänu kõigile meie boksi külastajatele ja edu edaspidiseks! 

  Nordbygg

  EASNordbygg-1

  Nordbygg-2

   

   

   

 • Tänavune Rail Baltica Global Forum toob Tallinnasse Läänemere regiooni tippametnikud ja väliseksperdid arutamaks Rail Baltica tulevikku

  2018-04-10

  Täna, 10. aprillil, saab alguse kaks päeva kestev rahvusvaheline suurüritus Rail Baltica Global Forum 2018, mida korraldab kolme Balti riigi ühisettevõte RB RAIL AS koostöös riiklike rakendusasutustega: Rail Baltic Estonia, Eiropas Dzelzceļa līnijas ja Rail Baltica statyba. Kahepäevase ürituse otseülekannet on võimalik jälgida voogesitusena aadressilt www.railbaltica.org/forum.

  Norvarci poolt osalevad foorumil Marika Utkin ja Taavi Sadam.

  Rail Baltica

  ärileht.ee

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×