• Novarc Usesofti BIM seminaril 2018

  2018-10-01

  3Novarci BIM valdkonna juht Mihkel Kaesveld esines Usesoft BIM seminaril, kus rääkis, kuidas toimus 540 õpilasele mõeldud tänapäevase gümnaasiumihoone projekteerimine, kasutades ehitusinformatsiooni modelleerimist.

  Viimsi riigigümnaasiumi näol on tegemist esimese riigigümnaasiumiga Harjumaal. Kolmekorruselise koolihoone netopind on ligi 4 150 m². Hoone põhiliseks ehitusmaterjaliks on CLT (cross laminated timber) puit, mida kasutatakse nii kandekonstruktsioonides kui ka viimistlusmaterjalina.

  Tänaseks juba kvaliteedimärgiks kujunenud mudelprojekteerimine võimaldas luua digitaalse teisiku rajatavast hoonest ja selle mahust, teostada projektlahenduste vastuolude kontrolli, väljastada ehituslikke mahtusid ning edastada 3D info mudelist otse CLT tootmisettevõtte seadmetesse. Olulisel kohal antud projektis kui ka üldiselt on oskus teha koostööd ja suhelda mudelis, minimeerides seejuures aegunud info jagamise staatilise kirjavahetusega. Lisameetmena, projekti kõrge kvaliteedi tagamiseks, kasutati BIG ROOM kontseptsiooni. Selline koostöö võimaldas saavutada võimalikult madala energiavajadusega ja halduskulude ning parima kasutusmugavusega hoone.

  Novarc kasutab mudelprojekteerimist kõigis projektides ning seda just eesmärgiga pakkuda tellijatele terviklikumat ja kvaliteetsemat teenust, kaasates kõik osapooled koostöösse digitaalses hoones enne selle ehitamist. Seda ka Viimsi riigigümnaasiumi puhul ning suurendatud detailsuses.

  Riigi Kinnisvara juhtimisel ehitatud Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurilahenduse „CLT“ autoriteks on Novarc Group AS ning KAMP Arhitektid OÜ (Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse). Koolihoone ehitas Merko Ehitus Eesti kontserni kuuluv Merko Infra AS. Ehitustööde maksumuseks on ligikaudu 5,1 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Ehitustöid rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

  Viimsi Riigigümnaasium

  Usesoft BIM seminar

 • Ülemiste keskuse laiendusele pandi nurgakivi

  2018-08-23

  Foto: Ilja Matusihis

  Laiendustöödega lisandub Ülemiste keskusele 13 000 ruutmeetrit kaubandus- ja meelelahutuspinda. Laienduse projekti arhitektideks on Arhitektid AMB International (Norra) ja Novarc Group (Eesti), sisearhitektuuri autorid on Priit Põldme ja Reet Sepp Joonprojektist. Ehitaja on Fund Ehitus.

  Lisaks:
  Ehitusuudised

  Galerii:
  Pealinn
  Ärileht
  ERR

 • Tallinna uus justiitspalee avatud

  2018-08-15

  18.07.2018 avati Tallinnas ametlikult Lubja tänava uus ja kaasaegne kohtuhoone, mis koondab ühte majja Harju maakohtu, Põhja ringkonnaprokuratuuri ning registrite ja infosüsteemide keskuse.

  Enam kui 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtumaja arhitektuurse osa autor on Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ (autorid Andres Siim ja Kristel Ausing), sisekujunduse kavandas Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ ning projekteeris Novarc Group AS (peaarhitekt Lauri Laisaar, projektijuht Indrek Kõlu). Ehitas Rand & Tuulberg ning Astlanda.

  Ühe hoone autori, arhitekt Kristel Ausingu sõnul tuli maja projekteerida nii, et see ei mõjuks ähvardavana, vaid sõbraliku ja toetava avatud õigusemõistmise asutusena.

  Vt ERR uudist

  Video kohtumaja valmimisest

  Galerii

 • Novarc Group külastas Ühendkuningriigi BIM valdkonna liidreid

  2018-06-28

  UK-1

   

  BIM tehnoloogia ja ehitusandmete kasutamise hoogustamiseks tutvusid Novarc Groupi esindajad juunUK-2is koos Digitaalehituse klastriga rohkem kui kümne juhtiva rahvusvahelise ettevõtte tegevusega Ühendkuningriigis. Külastused juhtivasse arhitektuuribüroosse Zaha Hadid Architects, konsultatsiooniettevõttesse Turner & Townsend ja visioonäärist Space Group’i andsid kinnitust meie ambitsioonile ehitussektori digitaliseerimiseks. Külastus andis võrdlusmomendi Ühendukuningriigi eesmärkidest, modelleerimise juurutamisest ja tarkvara kasutUK-3amise tasemest. Novarci kompetentsid ja tarkvara rakendamise võimekus paigutab meid Ühendkuningriigi ettevõtete jaoks võrdsete partnerite hulka.

 • Ülemiste Citys valmis lennujaamavaatega kõrghoone

  2018-06-26

  Lootsa_1220. juunil tähistati Ülemiste Citys uue 13-korruselise büroohoone valmimist aadressil Lõõtsa tn 12. Lennujaama naabruses paiknev 9000 m² büroopinnaga maja kannab asukohale sobivalt Eesti juurtega lennunduse edendaja Alexandre Liwentaali nime. Hoone arendaja on Technopolis Ülemiste AS ning maja ehitas Nordecon AS. Arhitekt on Ilmar Klammer.

  Vt lisaks Ehitusuudised

 • Novarc Balti erialaliitude kohtumisel

  2018-06-13

  7.-8. juunil toimus Tartus Balti ehituskonsultatsiooniettevõtete liitude kohtumine. Seekordse kohtumise peateemaks olid hoonete energiatõhususe nõuded Balti riikides ja Euroopas laiemalt.

  Novarci esindas kohtumisel juhatuse liige ja arendusjuht Viivo Siimpoeg. Energiatõhusate, st vähima energiakuluga saavutatava optimaalse sisekliimaga hoonete projekteerimine on Novarci prioriteet. Oleme valmis järgima lähiajal jõustuvaid nõudeid.

  Vaata lisaks: Erialaliitude_kohtumine

 • Novarc Tekla BIM konkursil

  2018-06-01

  Tekla BIM Awards tunnustab Tekla tarkvaraga loodud edulugusid. Tunnustatud žürii valib aasta parimad BIMEstPakPlast projektid, mis esitatakse Tekla Global BIM Awards 2018 finaali. Konkurss on avatud kõigile Tekla kasutajatele Soomest ja Baltimaadest.

  EstPakPlast-detail

  Projekt ja ehitatud sõlm

  Novarc esitas konkursile EstPak Plasti uue tehase projekti. Projekti ees seisid mitmed väljakutsed: arhitektide poolt loodud keerukas geomeetria, tihe ajagraafik, erinevate osapoolte koostöö. Edu võtmeks oli Tekla Structures’i kasutamine. Vaata meie projekti ja hääleta meie poolt!

  Projekt_ja_hääletus

  Konkursist

 • Novarc BRICO 2018-l

  2018-05-30

  BRICO

  Foto: Edmond Mäll

  Novarc Group osales rahvusvahelise terassildade projekteerimise ja ehitamise võistluse BRICO žüriis. BRICO näol on tegu Põhjamaade kontekstis ainulaadse võistlusega, mille raames inseneritudengid kõikjalt Euroopast, sel aastal ka Austraaliast, võtavad mõõtu terassillamudeli projekteerimises ja ehitamises. BRICO 2018 toimus 14.-18. mail Tallinna Tehnikaülikoolis. Sel aastal jõudis lõppvõistlusele 7 võistkonda 5-st riigist. Võidu viis koju Austria Graz’i ülikooli võistkond, teine koht läks Leetu Kaunase Tehnikülikooli ning kolmandaks jäi Bialystoki Tehnikaülikooli võistkond Poolast. Rohkem infot BRICO kodulehelt.

  BRICO raames korraldati ka võistlejatele ehitus- ja arhitektuuritemaatikaga seotud väljasõite Tallinnas. Seekordseks teemaks oli vanade tööstusalade integreerimine linnaruumi ja uute funktsioonide leidmine. Novarc Group korraldas võistlejatele T1 Mall of Tallinna kaubanduskeskuses ringkäigu ja rääkis lähemalt keskuse kontseptsioonist, projekteerimisest ja ehitamisest ja ka sellest, kuhu paigaldatakse Euroopa esimene vaateratas katusel.

  BRICO

  Fotod

  T1_Mall

   

 • Green Building Council: Eesti kõige jätkusuutlikum hoone 2018 on Ülemiste kaubakeskus

  2018-05-24

  KEN klastri aastakonverentsil 10. mail kuulutati välja Green Building Councili korraldatud auhinnakonkursi Eesti kõige jätkusuutlikum hoone 2018 võitjad. Peaauhind anti Ülemise kaubanduskeskuse laiendusele.

  Ülemise kaubanduskeskuse laienduse arendajaks on kinnisvaraettevõte Linstow Center Management, projekti arhitektideks AMB International (Norra) ja kodumaine ettevõte Novarc. Jätkusuutlikkuse alast nõustamist ja kvaliteedi hindamise auditit teostas Oxford Sustainable.

  Ehitusuudised

  Estonian Green Building Council, KEN klaster: auhinnad

 • EKEL üldkoosolek 2018

  2018-05-11

  10.mail toimus Navigatori ärimaja konverentsisaalis Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu liikmete aastakoosolek. Tervituskõnega esines Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantsler Jüri Rass, rääkides ministeeriumi lähiaja peamistest eesmärkidest ja väljakutsetest ning koostööst ehitussektoriga.

  EKEL juhatuse esimees Maidu Saar andis ülevaate eelmise aasta tegevustest ning tegevjuht Kalle Karron tõi välja liidu majandustulemused ning rääkis käesoleva aasta eesmärkidest. Olulise päevakorrapunktina toimus uue juhatuse valimine.

  EKEL juhatusse valiti järgnevaks kaheks aastaks: Keijo Vaher (Sweco Projekt AS), Tiit Kerem (Inseneribüroo Telora OÜ), Kaitis Väär (Novarc Group AS), Maidu Saar (TARI AS), Johann-Aksel Tarbe (Arhitekt Tarbe OÜ), Riho Milva (Roadplan OÜ), Merike Rannu (K-Projekt AS), Heiki Meos (EstKonsult OÜ), Andres Piirsalu (Entec Eesti OÜ).

  Üldkoosoleku lõpetas majanduse laiemat pilti avava ettekandega Taavi Raudsaar Eesti Pangast, kes rääkis ehitus- ja kinnisvarasektori hetkeseisust ning lähiaja väljakutsetest.

  EKEL

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×