• Arhitektuuribürood tuleva aasta osas optimistlikud

  2018-12-13

  Ehitusuudised.ee koostas ülevaate arhitektuuri- ja inseneribüroode viimaste aastate tulemustest ja väljavaadetest 2019. aastale.

  Novarci kohta usub juhatuse esimees Kaitis Väär, et järgmine aasta tuleb praegusega võrreldes parem. „Plaanitavatest projektidest juba kolmandik on olemas, mis tõotab head,“ kiitis ta. Lisaks on töödest, mis täna juba olemas, ligi pooled riigi omad. See annab kindlust.

  Ehitusuudiste artiklit vt lk 4-5

 • Novarc projekteerib psühhiaatriakliiniku uue korpuse

  2018-12-05

  Arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc võitis SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla poolt korraldatud riigihanke psühhiaatriakliiniku uue korpuse projekteerimiseks Tallinnasse Sütiste teele. 

  Vastavalt tellija plaanidele projekteerib Novarc PERHi järjekordse korpuse üldpinnaga üle 22000 m². Tegemist on suurima ja kaasaegseima psühhiaatria tervishoiuasutusega meie regioonis, kus arvestatakse Euroopa parimaid kogemusi patsientide ravis.

  Hoone projekteerimisperiood on 18 kuud. Kliiniku valmimine on plaanitud 2023. aastasse.

  Vaata lisaks: Ehitusuudised

 • Avati Viimsi riigigümnaasiumi hoone

  2018-11-15

  Viimsi_RG-IN

  Foto: Maris Tomba

  14.11.2018 avati ametlikult uus Viimsi Gümnaasium, mis on esimene riigigümnaasium Harjumaal. Teiseks on Viimsi riigigümnaasium ehitatud peamiselt ristkihtpuidust. Õppetöö käib koolis juba septembrist, täna peeti pidulikku avamispidu.

  Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurilahenduse autoriteks on Novarc Group AS ning KAMP Arhitektid OÜ, peaprojekteerija Novarc Group AS. Koolihoonet ehitas Merko Infra AS.

  Pikemalt vt Ehitusuudised

  Riigi Kinnisvara AS uudis

 • Novarc Aasta Puitehitise 2018 konkursil

  2018-11-13

  Viimsi_RG

  Foto: Maris Tomba

  Aasta puitehitise liimpuidupreemia ja rahva lemmiku preemia sai Viimsi Riigigümnaasium. Arhitektuur: KAMP Arhitektid (Jan Skolimowski, Peeter Loo, Kaspar Kuuse, Maie Raud). Peaprojekteerija ja insenerosade projekteerija – Novarc Group. Hoone 2.-3. korrus on ehitatud monteeritavatest CLT (cross laminated timber, ristkihtpuit) paneelidest.

  Aasta puitehitise konkursi korraldaja on Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit.

  Kõigi võitjate kohta vaata lisaks

  Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit

 • Novarc Usesofti BIM seminaril 2018

  2018-10-01

  3Novarci BIM valdkonna juht Mihkel Kaesveld esines Usesoft BIM seminaril, kus rääkis, kuidas toimus 540 õpilasele mõeldud tänapäevase gümnaasiumihoone projekteerimine, kasutades ehitusinformatsiooni modelleerimist.

  Viimsi riigigümnaasiumi näol on tegemist esimese riigigümnaasiumiga Harjumaal. Kolmekorruselise koolihoone netopind on ligi 4 150 m². Hoone põhiliseks ehitusmaterjaliks on CLT (cross laminated timber) puit, mida kasutatakse nii kandekonstruktsioonides kui ka viimistlusmaterjalina.

  Tänaseks juba kvaliteedimärgiks kujunenud mudelprojekteerimine võimaldas luua digitaalse teisiku rajatavast hoonest ja selle mahust, teostada projektlahenduste vastuolude kontrolli, väljastada ehituslikke mahtusid ning edastada 3D info mudelist otse CLT tootmisettevõtte seadmetesse. Olulisel kohal antud projektis kui ka üldiselt on oskus teha koostööd ja suhelda mudelis, minimeerides seejuures aegunud info jagamise staatilise kirjavahetusega. Lisameetmena, projekti kõrge kvaliteedi tagamiseks, kasutati BIG ROOM kontseptsiooni. Selline koostöö võimaldas saavutada võimalikult madala energiavajadusega ja halduskulude ning parima kasutusmugavusega hoone.

  Novarc kasutab mudelprojekteerimist kõigis projektides ning seda just eesmärgiga pakkuda tellijatele terviklikumat ja kvaliteetsemat teenust, kaasates kõik osapooled koostöösse digitaalses hoones enne selle ehitamist. Seda ka Viimsi riigigümnaasiumi puhul ning suurendatud detailsuses.

  Riigi Kinnisvara juhtimisel ehitatud Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurilahenduse „CLT“ autoriteks on Novarc Group AS ning KAMP Arhitektid OÜ (Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse). Koolihoone ehitas Merko Ehitus Eesti kontserni kuuluv Merko Infra AS. Ehitustööde maksumuseks on ligikaudu 5,1 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Ehitustöid rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

  Viimsi Riigigümnaasium

  Usesoft BIM seminar

 • Ülemiste keskuse laiendusele pandi nurgakivi

  2018-08-23

  Foto: Ilja Matusihis

  Laiendustöödega lisandub Ülemiste keskusele 13 000 ruutmeetrit kaubandus- ja meelelahutuspinda. Laienduse projekti arhitektideks on Arhitektid AMB International (Norra) ja Novarc Group (Eesti), sisearhitektuuri autorid on Priit Põldme ja Reet Sepp Joonprojektist. Ehitaja on Fund Ehitus.

  Lisaks:
  Ehitusuudised

  Galerii:
  Pealinn
  Ärileht
  ERR

 • Tallinna uus justiitspalee avatud

  2018-08-15

  18.07.2018 avati Tallinnas ametlikult Lubja tänava uus ja kaasaegne kohtuhoone, mis koondab ühte majja Harju maakohtu, Põhja ringkonnaprokuratuuri ning registrite ja infosüsteemide keskuse.

  Enam kui 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtumaja arhitektuurse osa autor on Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ (autorid Andres Siim ja Kristel Ausing), sisekujunduse kavandas Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ ning projekteeris Novarc Group AS (peaarhitekt Lauri Laisaar, projektijuht Indrek Kõlu). Ehitas Rand & Tuulberg ning Astlanda.

  Ühe hoone autori, arhitekt Kristel Ausingu sõnul tuli maja projekteerida nii, et see ei mõjuks ähvardavana, vaid sõbraliku ja toetava avatud õigusemõistmise asutusena.

  Vt ERR uudist

  Video kohtumaja valmimisest

  Galerii

 • Novarc Group külastas Ühendkuningriigi BIM valdkonna liidreid

  2018-06-28

  UK-1

   

  BIM tehnoloogia ja ehitusandmete kasutamise hoogustamiseks tutvusid Novarc Groupi esindajad juunUK-2is koos Digitaalehituse klastriga rohkem kui kümne juhtiva rahvusvahelise ettevõtte tegevusega Ühendkuningriigis. Külastused juhtivasse arhitektuuribüroosse Zaha Hadid Architects, konsultatsiooniettevõttesse Turner & Townsend ja visioonäärist Space Group’i andsid kinnitust meie ambitsioonile ehitussektori digitaliseerimiseks. Külastus andis võrdlusmomendi Ühendukuningriigi eesmärkidest, modelleerimise juurutamisest ja tarkvara kasutUK-3amise tasemest. Novarci kompetentsid ja tarkvara rakendamise võimekus paigutab meid Ühendkuningriigi ettevõtete jaoks võrdsete partnerite hulka.

 • Ülemiste Citys valmis lennujaamavaatega kõrghoone

  2018-06-26

  Lootsa_1220. juunil tähistati Ülemiste Citys uue 13-korruselise büroohoone valmimist aadressil Lõõtsa tn 12. Lennujaama naabruses paiknev 9000 m² büroopinnaga maja kannab asukohale sobivalt Eesti juurtega lennunduse edendaja Alexandre Liwentaali nime. Hoone arendaja on Technopolis Ülemiste AS ning maja ehitas Nordecon AS. Arhitekt on Ilmar Klammer.

  Vt lisaks Ehitusuudised

 • Novarc Balti erialaliitude kohtumisel

  2018-06-13

  7.-8. juunil toimus Tartus Balti ehituskonsultatsiooniettevõtete liitude kohtumine. Seekordse kohtumise peateemaks olid hoonete energiatõhususe nõuded Balti riikides ja Euroopas laiemalt.

  Novarci esindas kohtumisel juhatuse liige ja arendusjuht Viivo Siimpoeg. Energiatõhusate, st vähima energiakuluga saavutatava optimaalse sisekliimaga hoonete projekteerimine on Novarci prioriteet. Oleme valmis järgima lähiajal jõustuvaid nõudeid.

  Vaata lisaks: Erialaliitude_kohtumine

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×