Tallinna uus kohtumaja jõuab nurgakivini

Reedel saab nurgakivi Lubja tänavale kerkiv Tallinna uus kohtumaja, mis valmib järgmise aasta kevadel.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja konsortsium AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning OÜ Astlanda Ehitus allkirjastasid möödunud aasta novembris 29,9 miljoni euro suuruse mahuga ehituslepingu, mille alusel rajatakse Tallinnas Lubja tänavale kaasaegne kohtumaja, kuhu kolib praegu kolmes hoones asuv Harju Maakohus, Põhja Ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus. Kohtumaja valmib 2018. aasta kevadel.

Energiatõhusasse hoonesse on projekteeritud LED valgustus, mille erivõimsus on vähemalt 25% väiksem kui tüüpsetes kasutusprofiilides toodud valgustuse erivõimsus. Ventilatsioonisüsteem varustatakse heitõhu soojustagastusega, mis võimaldab täiendavat energiakulude kokkuhoidu. Passiivse meetodina on hoone jahutusvajaduse vähendamiseks hoonesse projekteeritud päikesekaitsega klaaspaketid, teatas RKAS.

Kohtumaja on kavandatud seitsme maapealse ning kolme maa-aluse korrusega. Parkimiskorrused rajatakse maa alla.

Enam kui 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtumaja arhitektuurse osa autor on Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ (autorid Andres Siim ja Kristel Ausing), sisekujunduse kavandas Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ ning projekteeris Novarc Group AS (peaarhitekt Lauri Laisaar).

Äripäev
Ehitusuudised
ehitusuudised.ee/tallinna-uus-kohtumaja

Fotod: uus Tallinna kohtumaja sai nurgakivi
Täna pandi nurgakivi Tallinna uuele kohtumajale, mis valmib 2018. aasta kevadel.
http://tallinncity.postimees.ee/4141661/fotod-uus-tallinna-kohtumaja-sai-nurgakivi

Tallinna kohtumaja sai nurgakivi
Tallinnas Lubja tänavale kerkiv Tallinna kohtumaja sai täna piduliku tseremoonia käigus nurgakivi.
http://www.err.ee/601170/tallinna-kohtumaja-sai-nurgakivi

Postitatud rubriiki Uudised. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×