Eesti Rahva Muuseumi uue hoone eelprojekt on valmis

Täna tutvustasid Eesti Rahva Muuseumi uue hoone eelprojekti arhitektid büroost Sarl d“Architecture Dorell Ghotmeh Tane ja peaprojekteerija EA Reng AS.

Projekti tutvustamisel osalenud kultuuriminister Laine Jänes ütles, et Eesti Rahva Muuseumi uue hoone projekteerimine on toonud tähelepanu muuseumitemaatikale tervikuna. Kui Kumu sai tänavu Euroopa parimaks muuseumiks, siis kõigi eelduste kohaselt võiks tulla 2015. aastal see tiitel Eesti Rahva Muuseumile, oli minister lootusrikas.

Vastavalt  paika pandud ajagraafikule, valmib hoone projekt 2009. aasta sügiseks, seejärel algab ehitus. Hoone peab valmima 2011. aastal, et muuseum saaks uksed avada 2012 sügisel.

Eesti Rahva Muuseumi maksumuseks on planeeritud koos püsiekspositsiooniga ligi 1,4 miljardit krooni. See sisaldab lisaks hoone ehitusele ka sisustust, hoidlaid, tööruume, avalikke ruume ja püsinäitusi pea 5100 ruutmeetril.

vt ka http://www.ehitusuudised.net/?ArticleID=704afba8-80a8-4144-abca-6e3826372f47

Postitatud rubriiki Uudised. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×