Tõrva turu platsil avatakse laupäeval Maagiline konteiner

Laupäeval, 7. novembril kell 11, avavad Tõrva linnapea Maido Ruusmann ja Eesti Arhitektide Liidu asepresident Kalle Vellevoog Tõrva turu platsil linnainstallatsiooni Maagiline konteiner, mis tutvustab Eesti Vabariik 100 sünnipäevaprojekti “Hea avalik ruum”.

Iga linn on ainulaadne ja igal väljakul on oma lugu. Iga linna tuleb vaadelda seal olevast tööstusest, linna struktuurist ja vaimust lähtudes. Linnainstallatsioon Maagiline konteiner rändab väljakult väljakule, tuues kõikjal esile midagi just selle linnaga seonduvat.

Konteineri idee autor, arhitekt Mark Grimitliht: “Tõrvas voolab maagilisest konteinerist välja must liiv, sümboliseerides mulgilase uhket musta kuube ja tekitades hilissügisesele keskväljakule väikese tüki Mulgi kuurortit, kus linlastel võimalus nautida päikest ja musta liiva rõõme”.

Konteineris on ka video, mis tutvustab kõiki seni toimunud võistlusi ja neis osalenud linnade tulevikuvisioone.

Maagiline konteiner jääb Tõrvasse 17. detsembrini ja jõuab järgmistesse linnadesse 2016. aasta kevadel.

Eesti Vabariik 100 arhitektuurivõistlus Tõrvas korraldati ruumilise lahenduse leidmiseks linna keskväljakule, Nooruse pargile ja veskijärve puhkealale ning neid alasid ümbritsevale linnaruumile. Võistluse võitsid Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer (Novarc Group ja Arhitekt Must) ideekavandiga Mulgi kuurort .

Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna ühiselt käima lükatud missiooniprojekt „Hea avalik ruum“ tegeleb linnakeskuste korrastamisega, mis peaks olema riikliku regionaalpoliitika üks eesmärke.

Eesti Arhitektide Liit (EAL) on Eesti arhitektide, maastikuarhitektide ja arhitektuuriteadlaste organisatsioon, 8. oktoobril 1921 asutatud Eesti Arhitektide Ühingu (EAÜ) õigusjärglane. EAL põhitegevuseks on arhitektuuriekspertiisid – nii arhitektuurivõistluste korraldamine kui ka kitsamalt konkreetsete objektide ekspertiishinnangute andmisele. EALil on 394 liiget ja alates 2014. aastast on EALi president Indrek Allmann.

Postitatud rubriiki Uudised. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×