• Erik Nobel ja Novarc said teise koha ERRi uue telemaja konkursil

  2019-04-17

  ERR-Nobel

  Erik Nobel, Lauri Laisaar ja Kaitis Väär

  ERRi uue telemaja arhitektuurikonkursile esitati 25 tööd.
  Novarci esindanud arhitekt Erik Nobeli kavand HÄÄ LINK sai teise koha.
  Konkursi võitjaks kuulutati töö „Roheline lina“, mille koostasid Kadarik Tüür Arhitektid.

  Arhitekt Erik Nobeli võidukavand

  Arhitekt Erik Nobeli konkursikavand

   

  ERR uudis

  Fotod

  Arhitektide Liit

 • Konkursi Aasta Tehasemaja 2019 parim avalik hoone on Viimsi riigigümnaasium

  2019-04-03

  Puitmaja-Viimsi_RG

  Novarci ja KAMP Arhitektide projekteeritud Viimsi riigigümnaasiumi hoone on üle saja aasta esimene puidust – CLTst ehk ristkihtliimpuidust – ehitatud koolihoone.

  Vaata kõiki võitjaid
  Ehitusuudised
  Eesti Puitmajaliit

 • Novarc BIM akadeemias 2019

  2019-03-26

  21. märtsil toimus äritarkvaralahendusi pakkuvas ettevõttes Usesoft järjekordne BIM akadeemia õppepäev. Seekordne, täiendatud õppekavaga akadeemia keskendus olulisematele BIM valdkonna teemadele nii infomudeli loomisel kui ka selle hilisemal rakendamisel läbi hoone terve eluea. Veebruarist aprillini on kokku seitse õppemoodulit.

   Novarci poolt viis ehituskonstruktsioonide moodulis läbi koolituse Mihkel Kaesveld. Koolituse käigus omandasid tellijad ja projektijuhid läbi praktiliste näidete teadmised ehituskonstruktsioonide mudelprojekteerimisest ja targast tellimisest. Käsitluse aluseks olid BIM nõuded vastavalt EVS 932, RKAS 2018, COBIM 2012 ning Novarci hetkepraktika.

   Peamised teemad:BIM_academy
  • Konstruktsioonide projekteerimisstaadiumid mudelis
  • Nõuded konstruktiivsele mudelile
  • Mudelprojekteerimisega alustamine
  • Koostöö osamudelite vahel
  • Geomeetriline mudel
  • Analüütiline mudel
  • Projektdokumentatsioon
  • Mudeli avaldamine.

  Koolituse käigus tekkinud arutelude ning tagasiside põhjal on tellijate huvi kvaliteetse BIM projekti vastu suur. Erialaspetsialistide nõustamisel ning üldtunnustatud lähteülesande kaasabil ollakse valmis kõrgemalt panustama ka suurema detailsuse ja infosisuga ehitusinfo mudelitesse. Eesmärgiks on vähendada ressursikulukust ehitamisest kuni haldusperioodi lõpuni. Analüüsides võimaliku vea hinda ja nende lahendamise marginaalset maksumust mudelis oli kõigile üheselt mõistetav, et esmalt tuleb ehitada digitaalselt.

  BIM akadeemia 2019 kava ja juhendajad

 • Novarc konverentsil Säästlik Hoone 2019

  2019-03-21

  Saastlik_hoone19. märtsil toimus teemaveebi Ehitusuudised korraldatud konverents nimega Säästlik Hoone 2019, mis andis ülevaate viimastest arengutest hoonete ehituses teravalt fookuses oleva liginullenergiahoonete ehituse, energiamärgiste ja energiat säästvate lahenduste valdkondades.

  Novarci ja EKELi poolt esines Kaitis Väär, teemaks “Säästlik hoone ≠ säästlik projekt“.

  Konverentsi kava ja esinejad

  Pildigalerii konverentsilt Säästlik Hoone 2019

 • Novarc digitaalehituse klastri juhatuses

  2019-03-08

  Klaster

  Uus klastri juhatus on jõudnud tegutseda mõned kuud ning loonud lühikese ajaga hea meeskonnatöö vaimu. Esimese paari kuuga oleme seadnud endale sihid suurendada nii liikmete hulka kui ka koostööd riiklike organisatsioonide ja liitudega. Suurem huvitatute arv annab võimaluse suurendada arendustegevuse mahtu mis tõstab omakorda meie taset digitaalses maailmas. Järgmistel aastatel suurendame Eesti ehitussektori nähtavust ja mainet ka rahvusvahelistelt. Esimesed sammud sinnapoole on BuildingSmartiga koostoo loomine ning valmistumine Dubai Expo’ks, kus oleme esindatud koos digitaalse Eestiga.

  Vt Ehitusuudiste artiklit „Digitaalehituse klaster kutsub liituma“

  Digitaalehituse klaster

 • Novarc BIMsummitil

  2019-03-07

  BIMsummit-2019

  11. aprillil toimub juba kolmas BIMsummit – praktikult praktikule suunatud konverents, kus läbi kogemuslugude ning arutelude jõuavad osalejateni BIMi ja digitaalehituse kõige päevakajalisemad teemad ning tuleviku visioonid.

  Novarcist esineb Mihkel Kaesveld: „BIM see Kaunis Kunst“. Kuidas on läinud esimene uute RKASi BIM nõuete järgi tellitud projekt?

  Vaata lisaks BIMsummit 2019

 • Psühhiaatriakliiniku uue hoone eskiis kinnitatud

  2019-03-05

  PER_psyhhiaatria-1

  Tallinna Linnaplaneerimise Amet kinnitas Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku uue hoone eskiisprojekti. Objekti peaprojekteerija on Novarc Group, arhitekt Arhitektibüroo Vaarpuu & Kõll, sisearhitekt Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo.

  Uut, ligikaudu 22000 m² hoonet projekteeritakse täielikult mudelprojekteerimise (BIM – Building Information Modelling) tehnoloogiat ja metoodikat kasutades üheaegselt Big Room protsessijuhtimise kontseptsiooni juurutades, kus tellija ja projekteerija insenerid suhtlevad projekti kestel läbivalt ühes inforuumis.

  Vt lisaks uudist ja eskiisi Regionaalhaigla kodulehel

   

 • Novarc Ehituse Tehnoloogiakonverentsil

  2019-03-01

  Tehnolkonv

  Virgo Sulakatko, juhatuse liige

  Uute tehnoloogiliste lahenduste ja digitaalse ehitusinfo kasutamise jõulist arengut tajuvad valdkonna professionaalid igapäevaselt. Novarcil oli juba teist aastat au modereerida Ehituse Tehnoloogiakonverentsi, seekord alapealkirjaga „Aeg on raha, ehitame ja projekteerime efektiivsemalt“. Hea meel on tõdeda, et uute tehnoloogiate juurutamine on Eestis jõudsalt edenenud ning arendustegevuse partnerite ring suurenenud.

  Ehitusuudised: artikkel ja galerii

   

 • Novarci sõnum konverentsile „Säästlik hoone“

  Kaitis_saastlik_hoone

  Kaitis Väär, juhatuse esimees

  Projekteerimise faasi olulisusest energiatõhusa hoone ehitamisel: vt intervjuud Kaitis Vääriga

  19. märtsil korraldab teemaveeb Ehitusuudised taas konverentsi nimega Säästlik Hoone, mis annab hea ülevaate viimastest arengutest hoonete ehituses teravalt fookuses oleva liginullenergiahoonete ja energiat säästvate lahenduste teemal.

  Vt Ehitusuudised

   

   

 • Novarc RKASi seminaril „Hoone elukaar“

  2019-02-18

  RKAS_elukaar14.veebruaril toimus Maarjamäel Filmimuuseumis RKASi poolt korraldatud arhitektidele, projekteerijatele, ehitajatele ja omanikujärelevalve teostajatele suunatud seminar „Hoone elukaar“. Seminari eesmärk oli panna hoone valmimise protsessis osalejad kaasa mõtlema ja oma seisukohti jagama, kuidas tagada kasutajatele parim lõpptulemus.

  Seminari lõpus toimunud paneeldiskussiooni üks esinejatest oli ka Novarci juhatuse esimees Kaitis Väär.

  Vt ka RKASi uudist

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×