• Algab Novarci projekteeritud Linnateatri tootmiskompleksi ehitus

  2019-08-07

  Algab Linnateatri tootmiskompleksi ehitus. Hoone projekti koostas Novarc, tellijaks Tallinna Linnateater ja Tallinna Linnavaraamet. Hoone arhitekt on Katrin Kõlu, projekteerimistööde projektijuht Indrek Kõlu. Hoone kogupindalaga 3500 m² asub Tallinnas Suur-Sõjamäe tn 44.

  Hoone esimesel korrusel asuvad töökojad, dekoratsiooniladu ja garaaž teatri masinapargile. Teine korrus on hoonel ainult garaaži kohal oleval alal. Seal asuvad töötajate riietus-, pesemis-, ja puhkeruumid ning madalam ladu. Kolmandal korrusel on koosolekute ruum, kabinetid, laod ja tehnilised ruumid.

  Tootmiskompleksi ehitab Nordecon AS kontserni kuuluv Eston Ehitus AS.

  Vaata lisaks Äripäeva uudist ja Nordeconi uudist

 • Ülemiste kaubanduskeskuse laiendus avatud

  2019-06-20

  13. juunil avati Ülemiste keskus Baltikumi suurima ostu- ja meelelahutuskeskusena. Keskus kolmanda laienduse arhitektid on AMB International Norrast ning Eesti ettevõte Novarc Group AS.

  Vaata lisaks

  Fotogalerii avamisest

 • Novarc toetas rahvusvahelist terassillavõistlust BRICO

  2019-05-30

  BRICO13.-17. mail toimus rahvusvaheline terassillavõistlus BRICO, mille läbiviimist toetas juba teist aastat ka Novarc.

  Võistluse eesmärk on pakkuda noortele inseneritudengitele võimalust rakendada koolipingis omandatud teoreetilisi teadmisi praktilises võtmes, projekteerides ning ehitades 5-meetrise sildega terasest silla. Lõppvõistlusel mõõdeti silla monteerimise kiirust, kaalu ja läbipainet 1000kg koormuse all. Tehnilise toimivuse kõrval hinnati ka sildade arhitetkuurset-esteetilist väärtust. Novarcit esindas žüriis juhatuse esimees Kaitis Väär.

  Sel aastal oli BRICO-l mõõtu võtmas 8 võistkonda kolmest riigist. Kaksikvõit läks Poola Bialystoki Tehnikaülikooli, kuid poodiumikoht tuli ka kodumaale: Team Lovers Taltech’ist võitis algusest lõpuni oma mõistuse ning kätega projekteeritud ning ehitatud sillaga auväärse kolmanda koha.

  Lisa vaata BRICO

 • Algab Novarci projekteeritud Pärnu ühishoone ehitus

  2019-05-22

  Siseministeeriumi haldusala asutuste ühishoone peaprojekteerija on Novarc Group. Hoonekompleksis paiknevad Politsei‐ ja Piirivalveameti, Päästeameti, Häirekeskuse, Siseministeeriumi infotehnoloogia‐ ja arenduskeskuse (SMIT) ning Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi töö‐ ja teenistusruumid.

  Hoone ehitab Ehitustrust ning selle valmimine on plaanitud 2021. aastasse.

  Vt Ehitusuudised

   

 • Erik Nobel ja Novarc said teise koha ERRi uue telemaja konkursil

  2019-04-17

  ERR-Nobel

  Erik Nobel, Lauri Laisaar ja Kaitis Väär

  ERRi uue telemaja arhitektuurikonkursile esitati 25 tööd.
  Novarci esindanud arhitekt Erik Nobeli kavand HÄÄ LINK sai teise koha.
  Konkursi võitjaks kuulutati töö „Roheline lina“, mille koostasid Kadarik Tüür Arhitektid.

  Arhitekt Erik Nobeli võidukavand

  Arhitekt Erik Nobeli konkursikavand

   

  ERR uudis

  Fotod

  Arhitektide Liit

 • Konkursi Aasta Tehasemaja 2019 parim avalik hoone on Viimsi riigigümnaasium

  2019-04-03

  Puitmaja-Viimsi_RG

  Novarci ja KAMP Arhitektide projekteeritud Viimsi riigigümnaasiumi hoone on üle saja aasta esimene puidust – CLTst ehk ristkihtliimpuidust – ehitatud koolihoone.

  Vaata kõiki võitjaid
  Ehitusuudised
  Eesti Puitmajaliit

 • Novarc BIM akadeemias 2019

  2019-03-26

  21. märtsil toimus äritarkvaralahendusi pakkuvas ettevõttes Usesoft järjekordne BIM akadeemia õppepäev. Seekordne, täiendatud õppekavaga akadeemia keskendus olulisematele BIM valdkonna teemadele nii infomudeli loomisel kui ka selle hilisemal rakendamisel läbi hoone terve eluea. Veebruarist aprillini on kokku seitse õppemoodulit.

   Novarci poolt viis ehituskonstruktsioonide moodulis läbi koolituse Mihkel Kaesveld. Koolituse käigus omandasid tellijad ja projektijuhid läbi praktiliste näidete teadmised ehituskonstruktsioonide mudelprojekteerimisest ja targast tellimisest. Käsitluse aluseks olid BIM nõuded vastavalt EVS 932, RKAS 2018, COBIM 2012 ning Novarci hetkepraktika.

   Peamised teemad:BIM_academy
  • Konstruktsioonide projekteerimisstaadiumid mudelis
  • Nõuded konstruktiivsele mudelile
  • Mudelprojekteerimisega alustamine
  • Koostöö osamudelite vahel
  • Geomeetriline mudel
  • Analüütiline mudel
  • Projektdokumentatsioon
  • Mudeli avaldamine.

  Koolituse käigus tekkinud arutelude ning tagasiside põhjal on tellijate huvi kvaliteetse BIM projekti vastu suur. Erialaspetsialistide nõustamisel ning üldtunnustatud lähteülesande kaasabil ollakse valmis kõrgemalt panustama ka suurema detailsuse ja infosisuga ehitusinfo mudelitesse. Eesmärgiks on vähendada ressursikulukust ehitamisest kuni haldusperioodi lõpuni. Analüüsides võimaliku vea hinda ja nende lahendamise marginaalset maksumust mudelis oli kõigile üheselt mõistetav, et esmalt tuleb ehitada digitaalselt.

  BIM akadeemia 2019 kava ja juhendajad

 • Novarc konverentsil Säästlik Hoone 2019

  2019-03-21

  Saastlik_hoone19. märtsil toimus teemaveebi Ehitusuudised korraldatud konverents nimega Säästlik Hoone 2019, mis andis ülevaate viimastest arengutest hoonete ehituses teravalt fookuses oleva liginullenergiahoonete ehituse, energiamärgiste ja energiat säästvate lahenduste valdkondades.

  Novarci ja EKELi poolt esines Kaitis Väär, teemaks “Säästlik hoone ≠ säästlik projekt“.

  Konverentsi kava ja esinejad

  Pildigalerii konverentsilt Säästlik Hoone 2019

 • Novarc digitaalehituse klastri juhatuses

  2019-03-08

  Klaster

  Uus klastri juhatus on jõudnud tegutseda mõned kuud ning loonud lühikese ajaga hea meeskonnatöö vaimu. Esimese paari kuuga oleme seadnud endale sihid suurendada nii liikmete hulka kui ka koostööd riiklike organisatsioonide ja liitudega. Suurem huvitatute arv annab võimaluse suurendada arendustegevuse mahtu mis tõstab omakorda meie taset digitaalses maailmas. Järgmistel aastatel suurendame Eesti ehitussektori nähtavust ja mainet ka rahvusvahelistelt. Esimesed sammud sinnapoole on BuildingSmartiga koostoo loomine ning valmistumine Dubai Expo’ks, kus oleme esindatud koos digitaalse Eestiga.

  Vt Ehitusuudiste artiklit „Digitaalehituse klaster kutsub liituma“

  Digitaalehituse klaster

 • Novarc BIMsummitil

  2019-03-07

  BIMsummit-2019

  11. aprillil toimub juba kolmas BIMsummit – praktikult praktikule suunatud konverents, kus läbi kogemuslugude ning arutelude jõuavad osalejateni BIMi ja digitaalehituse kõige päevakajalisemad teemad ning tuleviku visioonid.

  Novarcist esineb Mihkel Kaesveld: „BIM see Kaunis Kunst“. Kuidas on läinud esimene uute RKASi BIM nõuete järgi tellitud projekt?

  Vaata lisaks BIMsummit 2019

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×