• Novarci projekteeritud hoone kunstikonkurss

  2024-04-11

  Novarci projekteeritud Kilingi-Nõmme siseturvalisuse ühishoone saab kunstiteose, milleks on klaasikunstniku Maret Sarapu teos „Süsinik ja kevlar“. Kavand valiti välja kunstikonkursi käigus, millele laekus 27 kavandit. Žürii esimees oli Novarci arhitekt Reino Rass.

  Konkursist lähemalt vaata tellija RKASi pressiteatest

 • Novarc projekteerib Virtsu ja Kuivastu sadama-alade kaldalaadimisseadmete elektrisüsteemid

  2024-03-25

  2026.aastal hakkab Virtsu-Kuivastu liinil sõitma elektriga töötav parvlaev, mille hanget korraldab Riigilaevastik. Saarte Liinid ehitab selleks ajaks Kuivastusse ja Virtsu välja elektrilaevadele mõeldud sadamataristu – kaks laadijat max võimsusega 5 MW 1000V DC ja kaks laadijat max võimsusega 1,5 MW 400V AC. Osaliselt või täitelikult hakkavad elektriga sõitma ka teised laevad.

  Laeva laadimisseadmed projekteeritakse koos laevaga. Sadamate elektrisüsteemi, mis sisaldab nii olemasoleva taristu rekonstrueerimist kui planeeritavate elektriliste laevade kaldalaadimisseadmete elektritoidet, projekteerib riigihanke võitnud Novarc Group. Leping sõlmiti 22. jaanuaril 2024 ja põhiprojekti koostamiseks on 6 kuud.

  Vaata ka ERR uudist

  Elektrilise parvlaeva kohta vaata Riigilaevastiku kodulehelt

 • Novarci projekteeritud Kilingi-Nõmme siseturvalisuse ühishoone sarikapidu

  2024-03-18

  15.märtsil tähistati Pärnu tn 79 asuva Kilingi-Nõmme päästjate ja politseinike ühishoone täiskõrguse saavutamist. Hoone valmib sügisel.

  Hoone projekteerija on Novarc Group, projektijuht on Reino Rass, arhitektid Reino Rass ja Inge Sirkel-Suviste.

  Vaata tellija RKASi pressiteadet

 • Novarc Kanama-Valingu tee avamisüritusel

  2024-02-26

  15.veebruaril korraldas Transpordiamet Saue mõisas Kanama-Valingu tee avamisürituse. Kutsutud olid kõik projektis osalenud. Novarci kui peaprojekteerijat esindas projektijuht Toomas Naelapää.

  Tegemist on suuremahulise projektiga, mille käigus rajati ligi 5 km 2+2 maanteed, kaks eritasandilist liiklussõlme, Valingu raudteeviadukt, auto- ja kergliiklustunneleid, müratõkkerajatisi. Põhiprojekti koostas Novarc ühiselt Reaalprojektiga 2017-2020. 2023. aasta lõpus valminud ehitustööde peatöövõtja oli Trev-2 Grupp.

  Vaata ka Transpordiameti infot

  Ajakirjas Teejuht

  kanama valingu

 • Novarc objektid Aasta Betoonehitis 2023 võistlusel

  2024-01-16

  Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu korraldatavale konkursile „Aasta betoonehitis 2023” esitati 22 ehitist, mis kõik ka nominentidena kinnitati.

  Novarci projekteeritud on neist:

  • Büroohoone Tammsaare 56, Park Tondi, Tammsaare tee 56, Kristiine, Tallinn. Peaprojekteerija, projektijuht Hendrik Hagelberg
  • Kiviõli Päästeameti ja PPA ühishoone, Viru 23, Kiviõli, Ida-Virumaa. Peaprojekteerija, projektijuht Reino Rass

  Võitja kuulutatakse välja Betoonipäeval 2024. aasta märtsis.

  Vaata Eesti Betooniühingu uudist

 • Novarci projekteeritud Kilingi-Nõmme siseturvalisuse hoone sai nurgakivi

  2024-01-15

  12.jaanuaril asetati nurgakivi Kilingi-Nõmme siseturvalisuse ühishoonele. Hoone valmides hakkavad seal tööle päästjad ja politseinikud, kes saavad kaasaegsed töötingimused ning mugava töökeskkonna, mis muudab paljud tegevused efektiivsemaks. Hoones on ka head väljaõppe ja treeningu võimalused, samuti saab varasemast paremini hoiustada ja hooldada kogu vajalikku tehnikat ja varustust.

  Ühishoone suurus on 908 m2, treeningtorn 53 m2 ja varjualune 35 m2. Hoone peaprojekteerija on Novarc Group AS. Arhitektid on Inge Sirkel-Suviste ja Reino Rass, sisearhitektid Eeva Masso ja Hene-Leen Rass, peaprojekteerimise projektijuht Reino Rass.

  Pikemalt vaata tellija RKASi uudisest

 • Novarci projekteeritava Jõhvi filmikompleksi ehitus algab 2024. aastal

  2024-01-10

  Jõhvi äripargi alale rajatakse peagi digi- ja multimeediainkubaatori hoonekompleks, mis koosneb kahest hoonest. Ühte hoonesse on kavandatud kaks filmistuudiot, millest ühes on peale filmitegemise võimalik korraldada ka kontserte ja konverentse. Kompleksi osaks on eraldi hoonena ka digi- ja multimeediainkubaator, mis on paindliku ruumijaotusega büroohoone, mille eesmärgiks on pakkuda tegevuspinda erineva suurusega (idu)ettevõtetele antud valdkonnas. Kogu kompleksi brutopind on ca 11 000 m2.

  Kompleksi eskiisi ja eelprojekti on koostanud Novarc Group. Arhitekt on Lauri Laisaar, projektijuht Gerli Reiman.

  Vaata ERR uudist

  Vaata ka Põhjaranniku uudist

 • Novarci projekteeritud Kiviõli siseturvalisuse ühishoone avatud

  2023-09-25

  22.septembril avati Kiviõli siseturvalisuse hoone, mis tõstab kogu piirkonna turvalisust. Avamisel rõhutasid kõik osalised hoone kaasaegsust, panustades politseinike ja päästjate töötingimuste parandamisse. Hoone ja selles asuvad teenused on tähtsad ka kohaliku kogukonna vaates. Arhitektuuriliselt sulandub hoone kohalikku linnaruumi.

  Hoone projekteeris peaprojekteerijana Novarc Group, arhitektid on Martin Aunin ja Katrin Kõlu, projektijuht Reino Rass.

  Lähemalt vaata tellija Riigi Kinnisvara ASi uudist

   

 • Projekti „Tartu renoveerib“ infopäev 12. septembril

  2023-09-06

  Tartu linn alustas juuli alguses kortermajade renoveerimist toetava konsultanditeenuse pakkumisega. Selleks sõlmis ta lepingu Novarc Groupiga. Teenuse oluliseks osaks on korteriühistute teavitamine teenusest ning pakutavast abist ulatusliku renoveerimise läbiviimiseks.

  12.septembril kell 17.30 toimub Tartus Soola tn 3 infopäev, millel tutvustatakse konsultatsiooniteenust, räägitakse lahti Tartu linna rekonstrueerimistoetusega seonduv ja KredExi teenused. Samuti räägitakse fassaadi soojustamismeetoditest ning tasuvusanalüüsidest.

  Teenusega saate tutvuda selle kodulehel.

  Täpsemalt infopäevast vaata Tartu linnavalitsuse uudistest

 • Novarci projekt: Järve keskus saab sügiseks uue välisilme

  2023-01-13

  Tallinnas, Pärnu mnt 238 asuv Järve keskus uueneb. Keskus saab kaasaegsema välisilme, uuenevad sissepääsud ning sissepääsutrepid. Paigaldatakse kuus uut eskalaatorit, ehitatakse valgustatud kõnnitee, laiendatakse rattaparklaid, uuendatakse puhkealasid ja kaubanduspindu.

  Projekti on koostanud Novarc. Arhitekt on Lauri Laisaar, projektijuht Raiki Parts.

  Vaata ka Postimehe uudist

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×