• Novarci projekteeritud filmistuudio sai ehitusloa

  2021-08-18

  Tallinna filmilinnaku stuudiokompleks sai 16. augustil ehitusloa. TFW (Tallinn Film Wonderland) stuudiokompleks on kavas ehitada Paljassaare poolsaarele, tulevase filmilinnaku esimese hoonena. Hoones saab olema kolm stuudiot kogupinnaga 2621 m², neist suurima pindala on 1300 m² ja kõrgus 14 m. Iga stuudio jaoks on ette nähtud eraldi abiruumid filmitootmiseks ning võtete korraldamiseks, lisaks on kavandatud bürooruumid filmitootmisega seonduvate üksuste jaoks – kokku on kasulikku pinda ca 6200m².

  Hoone arhitektid on Lauri Laisaar ja Inge Sirkel-Suviste.

  Vt ka ERR uudist

 • Novarc sai Kaugtöö tegija märgise

  2021-06-15

  Kaugtoo_tegijaKaugtöö on tulnud et jääda. Kui me 2020. märtsis kohustuslikku kodukontorisse jäime, olime õnneks väga hästi ette valmistunud. Kaugtöö võimalused olid olemas ning need laienesid kõigile töötajatele. Ka peale eriolukorra lõppemist rakendame edukalt töö- ja kodukontori hübriidvarianti.

  Selle märgiks, et kirjeldatud töökorraldus elujõulisena jätkuks, taotlesime Kaugtöö tegija 2021 märgist. Vastavalt meile antud diplomile oleme asjalik paindlike tööviiside edendaja ja kaugtöö praktiseerija.

  Vaata lisaks smartworks.ee

   

   

 • Novarc projekteerib EKA lisahoonet

  2021-04-29

  2020.aasta lõpus võitis Novarc väärtuspõhise hanke Eesti Kunstiakadeemia Kotzebue tn 10 lisahoone projekteerimiseks.

  Hoonesse on kavandatud monumentaalstuudio, digitaalne printimisstuudio, virtuaalreaalsuse stuudio, 3D-printimise nurk ja jätkusuutlikkuse materjalilabor. Hoonel on üks maa‐alune korrus ja 3 maapealset korrust, millest üks on katusekorrus. Praeguseks on ehitusloa taotlus esitatud. Hoone avatakse järgmisel aastal.

  EKA lisahoone arhitektid on Martin Aunin, Annika Puust ja Katrin Kõlu. Peaprojekteerija projektijuht on Reino Rass.

  Vaata lisaks ERR

 • Novarc Ehituse Tehnoloogiakonverentsil 2021

  2021-02-15

  10.veebruaril toimus Äripäeva korraldatud Ehituse Tehnoloogiakonverents. Novarci juhatuse esimees ja Digitaalehituse klastri aseesimees Virgo Sulakatko rääkis teemal „Ehituse tehnoloogia tulevik“.

  Eesti inseneriettevõtteid ootavad ees võimalused ja ülesanded, kuidas suunata oma töö suuremat väärtust loovatele tegevustele. Praeguste prognooside põhjal Tallinna elanike arv kasvab järgmised kümnendid ning uusi ehitisi on üha enam tarvis. Digitaalsus annab võimalusi automatiseerida lihtsamad korduvad tegevused, mis võimaldab insneridel töötada oskuste vääriliste ülesannetega.

  “Peame hakkama saama vähemate inimestega ja liikuma kulude kokkuhoiust üha enam digitaliseerimise ja suurema lisaväärtuse loomise suunas. Järjest olulisemaks muutub automatiseerimine, et insenerid ei peaks enam tegema lihtsaid liigutusi ja saaksid pühenduda suuremat väärtust loovatele tegevustele” ütleb Sulakatko.

  Vaata ka Ehitusuudised: Eesti insenerid seisavad muutuste lävel

 • Kõrveküla Põhikooli uus õppehoone on avatud

  2021-01-08

  7.jaanuaril avati Kõrveküla uus koolihoone. Kool sai 5200 m2 suuruse juurdeehituse, lisaks rekonstrueeriti ligi 1000 m2 vana hooneosa.

  Projekti aluseks oli OÜ KAUSS Arhitektuur ideekonkursi võidutöö „ROOT ja JUUR“. Projekteerimiseks kaasasid arhitektid Novarci Groupi, kes projekteeris insenerosad ja osutas peaprojekteerija teenust. Hoone ehitas KRC Ehitus.

  Täpsemalt hoone projekteerimisest, ehitamisest ja kooli avamisest vaata Tartu valla kooli saamise blogist.

 • Uus psühhiaatriakliinik: projekteerimine Novarcil lõpusirgel

  Uue psühhiaatriakliiniku kaks aastat kestnud projekteerimisprotsess on lõpusirgel ning hoone ehitus algab sel aastal. Peaprojekteerija Novarc kaasas töösse ka mitmeid partnereid, kellest suuremad on AB Vaarpuu & Kõll (arhitektuur), Pille Lausmäe SAB (sisearhitktuur), IB Aksiaal (küte, ventilatsioon, jahutus) ja Rausi (elektripaigaldised).

  Vaata lisaks

 • Novarci projekteeritud Linnateatri tootmiskompleks on avatud

  2020-11-17

  11.novembril avati Tallinnas Suur-Sõjamäe tn 44d Tallinna Linnateatri lao- ja tootmiskompleks. See on osa suuremast Linnateatri arendusprojektist. Tänu uuele kompleksile lahenevad lavastuste ettevalmistamise ja ka paljude teatriväärtuste säilitamisega seotud mured.

  Uus kaasaegne kompleks on 1-3 korruseline. Hoone kaks löövi on omavahel nihkes, et võimaldada paremat transpordi ligipääsu.

  Hoone esimesel korrusel asuvad töökojad, dekoratsiooniladu ja garaaž teatri masinapargile. Töökojad on järjestatud vastavalt logistikale: metallitöökoda, puidutöökoda, maalisaal värvimisruumi ja butafoori ruumiga ning dekoratsioonide monteerimisruum, milles saab dekoratsioonid viia edasi dekoratsioonide lattu. Kõigil neil ruumidel on sektsioonuksed õue juurdepääsutee suunas. Garaaž on omaette sissepääsuga hoone kirdeküljest ja ligipääsuga läbi autoparkla.

  Teine korrus on hoonel ainult garaaži kohal oleval alal. Seal asuvad töötajate riietus-, pesemis-, ja puhkeruumid ning madalam ladu.

  Kolmandal korrusel on koosolekute ruum, kabinetid, laod ja tehnilised ruumid. Selle korruse laod – väiksemate dekoratsioonide, rekvisiitide ja kostüümide laod – on paigutatud kaubalifti ümber. Rekvisiitide ja kostüümilao juures asuvad nende teenindamiseks pesuköök ja külmkamber.

  Hoone autor on arhitekt Katrin Kõlu, projekti juhtis Indrek Kõlu. Peale Novarci meeskonna osaleid projektis IB Aksiaal OÜ (küte, ventilatsioon, jahutus), Nesselande OÜ (automaatika) ja Vaimar Engineering OÜ (nõrkvoolupaigaldis).

  Projekti edukale läbiviimisele aitas kaasa konstruktiivne koostöö tellija – Tallinna Linnavaraameti ja Linnateatriga.

  Vaata lisaks:

  Tallinna linna pressiteade

  Intervjuud Tallinna TVs

  Ehitusuudised

 • Novarc Group saab uue tegevjuhi

  2020-10-09

  Arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group nõukogu kinnitas uue juhatuse koosseisu. Uus juhatus asub ametisse alates 2020. aasta novembrist.

  Uues juhatuses asub juhatuse esimehe ning arendus- ja finantsjuhi kohale senine juhatuse liige Virgo Sulakatko. Juhatuse liikmeks ja ettevõtte tegevjuhiks saab Ragnar Jõesaar.

  „Novarc Group AS on olnud oma valdkonna üks liidritest, pakkudes peaprojekteerimise, arhitektuurse ning insenertehnilise projekteerimise kompleksteenust juba aastast 1990. Novarci meeskond jätkab sama kurssi, olles oma ala innovatsiooni teenäitaja ning eestvedaja mudelprojekteerimise arengus. Täiendavalt keskendume projekteerimistegevuse efektiivsuse peenhäälestusele,“ ütles Ragnar Jõesaar.

  Novarc Group kontsern katab komplektselt kogu ehitusprojekti koostamise ja konsulteerimise protsessi alates eskiisist ja lõpetades ehitise haldusmudeliga. Ettevõte tegeleb nii hoonete kui rajatistega. 30 aastat tegutsenud ettevõtet võib pidada BIMi maaletoojaks Eestis.

  Vaata ka Ehitusuudised

 • Novarci projekteeritud Pärnu ühishoone juurde istutati tammeallee

  2020-09-22

  Pärnu sisejulgeoleku uue ühishoone ehituse ja Tammsaare pst kõnnitee laiendamise käigus tuli tänavalt võtta mõned tammed, mis täna pidulikult alleele istutati ning hoone tulevastele töötajatele pühendati. Järgmise aasta kevadel valmivasse Pärnu sisejulgeoleku ühishoonesse kolivad Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Kaitsepolitseiamet, Häirekeskus, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus ning Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi.

  Hoone on projekteerinud Novarc ning praegu käib selle ehitus.

  Pikemalt vaata Riigi Kinnisvara uudisest

 • Novarci projekteeritud hävitajate parkla ehitus valmis

  2020-08-11

  Ämari lennubaasis jõudis lõpuni Euroopa heidutusalgatuse (EDI) raames 10,8 miljonit dollarit maksma läinud arendus, kus USA õhuvägi lõi lennukite parkla, millel on parkimisvõimekus 12 hävitajale ja piisavalt ruumi transpordilennukile manööverdamiseks.

  Projekti koostas Novarc Group, tellija oli SKE Support Services GmbH.

  Vt Novarci kodulehte

  Pikemalt vt

  Delfi uudist

  USA saatkonna pressiteadet

   

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×