• Novarci tunnustati digitaalse innovatsiooni meeskonna liikmena

  2019-12-02

  MKM_eriauhind27.novembril toimus Tallinnas Cinamon Kosmoses konverents Ehitus 2020+, millel anti üle MKMi poolt väljaantava eriauhind “Parim digitaalse innovatsiooni projekt 2019”. Selle pälvis T1 kaubanduskeskus.

  Projektis osalesid:
  Tellija: Tallinna Moekombinaat AS
  Projekteerijad: Novarc Group AS, Civen OÜ, E-Betoonelement AS, IB Aksiaal OÜ, Melior Projekt OÜ, AS Merko Ehitus Eesti
  Ehitaja: AS Merko Ehitus Eesti

  T1 kaubanduskeskuse projekteerimisprotsessi ja koostöökorralduse alusdokumendiks oli mudelprojekteerimise rakenduskava. Selles lepiti kokku, kuidas peab toimima koostöö projekteerimise ja ehitusjuhtide meeskonnas ja millistele nõuetele peavad vastama ehitusinfomudelid. Projekteerimine ning ehitamine põhines ehitusinfomudelitel, neid kasutasid tellija, järelevalve, projekteerijad, alltöövõtjad ning peatöövõtja.

  Vaata lisaks Forte artiklit „Digitaalehitus – kellele ja milleks?“

 • Reidi tee avatud

  2019-11-29

  Foto: ERR

  Foto: ERR

  29.novembril avati liiklusele Reidi tee. Selle projekteerimine algas 2015. aasta septembris, mil Tallinna Kommunaalamet sõlmis lepingu projekteerijate konsortsiumiga koosseisus K-Projekt AS, Novarc Group AS ja Järelpinge Inseneribüroo AS. Eesmärgiks oli südalinna liikluskoormuse hajutamine, sadamate ühenduse parandamine põhimaanteedega, samuti linnaruumi arendamine ja linna avamine merele.

  Põhiprojekt valmis 2017.a. Ehitajad Verston Ehitus OÜ ja KMG Inseneriehituse OÜ on tööd valmis saanud.

  Vaata lisaks:

  Postimees

  Ehitusuudised

  ERR (sh galerii)

 • Novarc konkursil Aasta Ehitusprojekt 2019

  2019-11-28

  Foto: Raigo Pajula

  Foto: Raigo Pajula

  27.novembril kuulutati Cinamon Kosmoses toimunud ehitussektori erialaliitude ning MKMi ühisel konverentsil Ehitus 2020+ välja konkursi „Aasta Ehitusprojekt 2019“ võitjad.

  Novarc osales kahes konkursile esitatud töös. Neist T1 Kaubanduskeskus sai MKMi poolt väljaantava eriauhinna “Parim digitaalse innovatsiooni projekt 2019”.

  Aasta Ehitusprojekt 2019 võitjad:

   

  “Parim hoone ehitusprojekt 2019” on Maakri kvartal ning “Parim rajatise ehitusprojekt 2019” on Kommunismiohvrite memoriaal.

  Maakri kvartali ehitusprojekti arhitektuurse lahenduse loojateks on OÜ ARS Projekt arhitektid ning peaprojekteerijaks AS Merko Ehitus Eesti (konstruktsioonid Neoprojekt OÜ, KVVKJ Projektbüroo Teinos OÜ).

  Parimaks rajatiseks valitud Kommunismiohvrite memoriaali peaprojekteerijaks on JVR Arhitektuuribüroo, Ninja Stuudio ja Stuudio Truus (konstruktsioonid Estkonsult OÜ, elekter Contactus OÜ).

  MKMi poolt väljaantava eriauhinna “Parim digitaalse innovatsiooni projekt 2019” pälvis T1 Kaubanduskeskus, hoone peaprojekteerijaks AS Merko Ehitus Eesti.

  „Aasta Ehitusprojekt 2019“ tiitlile kandideeris kokku 24 ehitist, neist 15 hoonete ja 9 rajatiste kategoorias. Vaata kõiki kandidaate

  Vaata ka Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu uudist

 • Novarc projekteeris Tallinna Muusika- ja Balletikooli insenerosad

  2019-11-26

  KKK-215.oktoobril sai ehitusloa Tallinnasse Pärnu maantee 59 kerkiv Tallinna Muusika- ja Balletikool (algse nimega Kaunite Kunstide Kool). Hoone nõudlik ruumiprogramm püstitas väljakutse konstruktsioonide ja tehnovõrkude projekteerijale.

  2010.aastal välja kuulutatud arhitektuurikonkursi võitis Atelier Thomas Pucher ZT GmbH ideekavandiga „Vaikuse Aed“. Ehitusprojekti peaprojekteerijaks on 3+1 arhitektid (Kolm Pluss Üks OÜ) koostöös Atelier Thomas Pucher ZT GmbH-ga, insenerosade projekteerimise peatöövõtjaks Novarc Group AS.

  Hoone ehituskonstruktsioonid on projekteeritud valdavalt monteeritavatest raudbetoonelementidest, mis annab kokkuhoiu ehitusmaksumuses. Tehnovõrkude puhul arvestati arhitektide ja sisekujundajate soovidega, mis jätsid süsteemidele tavapärasest vähem ruumi, teatas Novarc.

  Tegemist on A-energiaklassi hoonega. Selle saavutamiseks tehti piirdekonstruktsioonide soojaläbivuse, külmasildade ja õhulekke arvutused konkreetsetele lahendustele. Kogu hoones on LED valgustus ja kolmekordsed, päikesekaitseklaasidega ning kõrgendatud helipidavusnõuetega aknad. Osades ruumides on tsentraalne jahutus: need on varustatud automaatse õhuniiskuse reguleerimise süsteemiga.

  Uue hoone suletud netopind on 23 859 m². Tänaseks on valminud ka hoone põhiprojekt. Plaanide järgi algab hoones õppetöö 1. septembril 2022.

  Uus kool ühendab Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli riigikooliks, kus hakkab õpetust saama suurem osa tuleviku Eesti professionaalsetest muusikutest ja tantsijatest.

  Tallinna Muusika- ja Balletikooli ehitust juhib Riigi Kinnisvara ning tellija on Haridus- ja Teadusministeerium.

  Vaata ka Ehitusuudised

 • Novarc koos digiehituse klastri delegatsiooniga Hiinas

  2019-11-21

  Klaster_HiinaEesti digiehituse klaster oli 25.10.-3.11.2019 Hiinas – Pekingis ja Shanghais – tutvumas sealsete digitaalehituse uuemate arenduste ning kasutusvõimalustega. Osaleti ka rahvusvahelisel konverentsil buildingSMART, kus tutvustati ehitusvaldkonna erinevate riikide digilahendusi. Novarcist olid 24-liikmalise delegatsiooni koosseisus Virgo Sulakatko (Novarci juhatuse liige ja klastri juhatuse aseesimees) ja Kaitis Väär (Novarci juhatuse esimees).

  Hiina visiit kinnitas väga tugevalt teadmist, et oleme ehitise digitaliseerimise valdkonnas maailma parimad. Me peame seda lihtsalt enesekindlalt ja kõva selge häälega ka ülejäänud maailmale ütlema. Ja muidugi ei tohi me loorberitele puhkama jääda. Peame sama tempoga või pigem kiiremini järgmisi eesmärke püüdma.

  Pikemalt vaata klastri juhatuse esimehe artiklit Ehitusuudistes

  Vaata ka Digiehituse klaster

 • Novarc osales energiatõhususe alasel konverentsil

  2019-11-15

  KKK-energiaefektiivsus22.oktoobril 2019 toimus Tallinnas Saksa-Balti Kaubanduskoja korraldatud konverents “Liginullenergia hoonete ja passiivmajade ehituskogemused Saksamaal“. Novarci poolt esines ettekandega Ragnar Jõesaar. Teemaks oli „Energiatõhususnõuded kunstikooli projekteerimisel“.

  Ehitusuudiste lehel vt konverentsist lähemalt ja ka ettekandeid.

 • Grüne kontorihoone insenerosad projekteeris Novarc

  2019-11-13

  Meistri-14Novarc on koostanud Tallinnasse Meistri tn 14 rajatava Grüne kontorihoone insenerosade projekti.
  Hoone arendaja on Hepsor, arhitekt Molumba.

  Lähemalt hoone kohta

  Ehitusuudised

 • Norras valmis Novarci projekteeritud kogukonnahoone

  2019-11-06

  Neil päevil sai kasutusloa kontorihoone, mis asub Norras Askeris aadressil Solbråveien 32a. Novarc ASi juhataja Aleksandr Sepa sõnul oli suurimaks väljakutseks hoone asukoht mäenõlval kaljusel pinnasel.

  Et tegemist pole moreeni, vaid kaljuga, selgus kaevetööde käigus. Koostöös lõhkamistöödele spetsialiseerunud ettevõttega määrasid Novarci insenerid lõhkamisjoone. Uutele tingimustele vastava projekti koostasid Novarci insenerid kiires tempos – vaid kolme nädalaga.

  Hoone on kolmekorruseline, maa-aluse parklaga, kogupinnaga 3500 m².

  Kaks aastat tagasi kuulutas Askeri kommuun välja väärtuspõhise hanke, mille eesmärk oli ehitada kohalikku piirkonda teenindav energiasäästlik sotsiaalkeskus. Hanke võitis Asker Entreprenør AS. Projekteerimistöös osales monoliitsete ehituskonstruktsioonide projekteerijana Novarc AS, Norra ettevõte, kes omab kõrgeima klassi ehituskonstruktsioonide projekteerimise tegevusluba. Projekteerimisse olid kaasatud emaettevõtte Novarc Group ASi spetsialistid. Projekt valmis 2018. aastal ning hoone valmis 2019.aasta sügisel.

  Käesolev objekt oli Novarcil juba teine koostöö Ø.M. Fjelds ehituskontserni kuuluva Asker Entreprenør AS’iga. Esimeseks oli Askeri keskkooli juurdeehitus.

  Vt ka Ehitusuudised

 • Algab Novarci projekteeritud E-Piima tehase ehitus

  2019-09-04

  E-PiimE-Piima piimatööstuse kompleks on jõudnud ehitusfaasi. Hoone eskiisi, eel- ja põhiprojekti on peaprojekteerijana koostanud Novarc Group AS. Arhitektid on Lauri Laisaar ja Jaanika Oks, projektijuht Kätlin Simberg.

  E-Piim Tootmine ja Nordecon sõlmisid E-Piima Paidesse ehitatava tehasekompleksi ehitamise lepingu. Paidesse uusehitisena rajatava E-piima tehasekompleksi kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekordses mahus tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa, kokku suletud brutopinnaga 32 446,9 m².

  Vaata lisaks:
  Ehitusuudised
  Nordecon

 • Novarci osalusel projekteeritud T1 katus pürib maailma parimaks lamekatuseks

  2019-08-30

  T1_roof

  Kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn katus on esitatud ülemaailmsele katuse- ja fassaadiehituse konkursile IFD Award 2019. Katuse projekteerisid arhitektid Novarcist ja ehituskonstruktorid Civenist ja E-Betoonelemendist, ehitas Maleko.

  Vaata Ehitusuudised

  IFD AWARD 2019

  T1 Mall of Tallinn katus sai kolmanda koha.

EA Reng tegi läbi põhjaliku identiteedimuutuse ning tegutseb nüüd uue nime all Novarc. Koos sisemise arenguga on astutud oluline samm ka väliselt. Nimi Novarc sümboliseerib ambitsiooni viia ehitus kui oluline majandusvaldkond innovatsiooni teele ning võtta kasutusele kõigi osapoolte koostööd toetavad tehnoloogiad.

×